Haber

Gazete Duvar’ın Diyarbakır ofisi açıldı

DİYARBAKIR –Gazete Duvar’ın Diyarbakır ofisi bu akşam Nuyap plazada düzenlenen resepsiyonla açıldı.

Gazete Duvar İmtiyaz Sahibi Vedat Zencir, Genel Yayın Yönetmeni Barış Avşar, Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Babat, Ankara Temsilcisi Nergis Demirkaya, Diyarbakır Temsilcisi Vecdi Erbay, İzmir Temsilcisi Nuray Pehlivan, Yurt Haber Müdürü Sadık Güleç, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ) Batman Milletvekili Nejdet İpekyüz, Başak Demirtaş, PSK Genel Başkanı Bayram Bozyel, HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan, DEVA Parti İl Başkanı Cihan Ülsen, GÜZEL Partisi Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Soner Ordu ve ayrıca gazeteciler, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve yazarları.

İPEKÜZ: BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDEN YANINDAYIZ

HDP Batman Milletvekili Dr. Nejdet İpekyüz, “Başarılar dileriz. Amed haber merkezi açısından değerli bir şehir. Bu bölgede yaşanan ve gelişen olayları kamuoyuna yansıtmak da çok değerli. Neden? değerli çünkü medya tek taraflı çalışıyor. Tek ses var. Özgür medyanın sesi kısılmış ve gazeteciler içeride. Gazete Duvarı’nın bir dönem burada bir merkez açması anlamlı olacaktır. Gerçek gazeteciliğin, özgür gazeteciliğin, bağımsız gazeteciliğin ne olduğunu önümüzdeki dönemde burada yansıtacağını umuyoruz. Basın özgürlüğünün ve basın emeğinin yanındayız. Gazete Duvar da bu anlamda bizim için önemli” dedi.

DEMİRTAŞ: DEVLET HALKIN DOĞRU HABER ALMASININ ÖNÜNDE BÜYÜK BİR ENGEL

Newspaper Wall’un Diyarbakır’daki ofisini bölge siyaseti açısından değerli bulan Başak Demirtaş, “Gazete Wall’un Diyarbakır’da ofis açması elbette çok yeterli. Diyarbakır merkezi bir yer. Bir süreçten geçiyoruz. güçlü bir dönem.Önümüzde kritik bir seçim var.Basın ve medya üzerinde çok ağır bir baskı var.Bunu görüyoruz.Bununla baş edebilmek için Duvar gibi gazetelerin bu dönemde sorumlulukları çok daha fazla. Sürekli saçmalıyorlar. Gazete Wall, Kozmik, Artı Gerçek gibi muhalif basının rolü bu yüzden çok büyük. Gazete Wall’un Diyarbakır’da ofisi olması bu yüzden çok değerli.”

BARIŞ AVŞAR: DİYARBAKIR’IN İLGİSİNİ BİZE YARATAN BİR ÇALIŞMAMIZ OLACAK

Gazete Duvar’ın Diyarbakır’da en çok okunan, izlenen ve eleştirilen iller arasında yer aldığını belirten Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Barış Avşar, “Gazete Duvar’ın 6 yılını tamamladıktan sonra bugün karşımızda şu tablo var Diyarbakır. En çok okunan, en çok izlenen, okuyuculardan en çok bildirim, öneri ve eleştiri aldığımız iller arasındayız.Bugün bunun karşılığını vermek için burada bir ofis açma düşüncemiz var. Buradaki ofisimiz çalışmalarına devam edecek ve çalışmalarımızın Diyarbakır’ın bize gösterdiği ilginin hakkını vermesini diliyoruz, “Diyarbakır halkı bizi burada ağırlıyor, teşekkür ediyoruz” dedi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu