Haber

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP grubu adına karar alma yetkisi Kılıçdaroğlu’na verildi.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, “CHP Meclis Grubu olarak yaptığımız olağanüstü toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin bundan sonraki tüm süreçlerde grubumuz adına karar almaya Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu oybirliği ile yetkili kılındı.” dedi. söz konusu.

Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP Küme Toplantısı parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirildi.

Görüşmenin ardından CHP Küme Başkan Yardımcıları Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç basın açıklaması yaptı.

Özel, CHP Meclis Grubu’nun 9 Şubat’ta yapılacak kapalı küme toplantısına davet edildiğini, bu toplantının Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle ertelendiğini hatırlattı.

Söz konusu toplantının bugün Genel Önder Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılmasına karar verildiğini belirten Özel, deprem bölgesinde CHP’li 110 milletvekilinin görev başında olduğunu ve toplantıya internet üzerinden katılarak görüşlerini paylaştıklarını söyledi.

Özel, görüşmede CHP’nin deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmaların ele alındığına değindi.

Milletvekillerinin deprem bölgesinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini, yaklaşan seçimler ve cumhurbaşkanı adayı belirleme prosedürüne ilişkin görüşlerini dile getirdiklerini belirten Özel, şunları kaydetti:

“Arkadaşlarımızın tamamına yakını söz hakkını kullandı. Aday gösterme noktasında üç küme başkan yardımcısının imzasıyla paylaşacağımız metinde anlaştılar. Metinde bulamayacağınız bir isim konusunda da anlaştılar. Ancak bu aşamada Sayın Genel Başkanımızın Türkiye’de altılı masanın ortak iradesine ve altılı masadan belirlenecek adaya yaptığı vurguyu, bizler için çizdiği çerçeveye ilişkin metni sizlerle paylaşıyorum. 13. Başkan olmak.”

CHP Meclis Grubu açıklamasını okuyan Özel, “CHP Meclis Grubu olarak 26 Şubat 2023 günü saat 10:00’da gerçekleştirdiğimiz muhteşem toplantımızda, Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun isim konusunda karar almaya oybirliği ile yetkili kılındı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bundan sonraki tüm süreçlerde kümemizin dedi.

Beyannamenin grup içi tüzük, anayasa, seçim kanunları ve siyasetin gerektirdiği tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yazıldığını belirten Özel, görüşmede milletvekillerinin beyanlarının paylaşıldığını ve imza altına alındığını kaydetti. grubu temsilen üç grup başkan yardımcısı.

Özel, “Bundan sonra da bu yetki belgesi çerçevesinde çalışmalar devam edecek. Alınan karar kümemiz tarafından Türkiye’nin şehirlerinin yıkılmadığı, ekonomisi ve sağlığı bozulmaz bir Türkiye’nin inşası için umutla karşılandı. Tüm yasalara ve yaşadığımız büyük acılara rağmen sistemin çökmeyeceği, Türkiye için de umut olacağı değerlendirilecektir.” şeklinde konuştu.

ahlathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu